Afro Kıvırcık İzmir Rasta

Afrika Dalgası & Afro Kıvırcık

Genel olarak afro ve türevi olan bonus, kıvırcık veya dalgalı saçların bileşenidir.

Tüm hepsinde saça göre şekillenen özel örgü tekniği ile kafanızı çevreleyerek örülür .Burada en önemli konu kişinin saç hassasiyeti yoğunluğu uzunluğu gibi etkenlerdir. Her teknik ve yapım sıklığı sertliği her saçta aynı sonucu vermez. Dolayısıyla kişinin saçının durumu baz alınarak örgü stili tarzı değişkenlik gösterebilir. Takılan ek dalgalı saçların cinsi, dalgası değişkendir. Birçok afro çeşidi bulunmaktadır. Yüzünüze gidebilecek en uygun doğal dalgada ve uzunlukta seçim yapabilirsiniz. Doğal görünümlü olmaları yanı sıra maddesel olarak da insan saçına en yakın hammaddeden yapılıyor oluşu doğal durmasını sağlar.

Nasıl Yapılır?

Minimum 8 cm saçı olan ( daha kısa da olabilir fakat görmek gerekir ) max uzunluk göğüs altı hizasında saçı olan kişilerin yaptırması daha uygundur. Daha kısa veya daha uzun saçlarda istenilen sonuç verimli olmayabilir. Fakat çok istiyorsanız ihtimaller belirtilir ve yapılabilir.

Öncelikle saçlarınız “cornrows” dediğimiz ince örgülerin sıra sıra tasarımı ile başlar. Bu işlem ana tabandır ve en önemli kısımlardan birisidir. Doğru dizilim ve yumuşaklık, sertlik ayarını iyi belirlemek gerekir. Aksi takdirde saçlarınız hızlı gevşeyebilir veya çok sert olduğu için kopma yapıp, sizi rahatsız edebilir. Tercih ettiğiniz salonda dikkat etmeniz gereken ciddi bir detaydır.

Bu örgüler yapıldıktan sonra sepet örgü gibi saç aralarınızdan ek saçlar geçirilerek özel düğüm teknikleri ile bağlanır. Genel olarak yapım sürecini böyle anlatabiliriz. Tabii ki süreci daha iyi görmek isterseniz yapım öncesi yapımın detay videosunu isteyebilirsiniz.

Ne Kadar Sürer?

Yapım süresi 3-4 saat arası yoğunluk ve direncinize göre değişmektedir.

Ne Kadar Süre Kullanılır?

Yıkama sıklığınıza ve saçlarınızın uzama hızına göre yaklaşık 2 ay diyebiliriz.

Özel Bakım Gerektirir Mi?

Yıkama konusunu dikkate alıp, önereceğimiz şampuan ile yıkadıktan sonra duru şekilde krem ile dalgaların formunu korumanız yeterlidir.

Nasıl Çıkarabilirim?

Sentetik ek saçların çıkarılmasının ardından örgülerinizin bağlandığı noktasal yerden açarak birbiri ardınca devam edebilirsiniz. Dizilim sizi yönlendirecektir. Açmak basittir. Tek başınıza açmak zor olabilir yardım almanızı öneriyorum.


Afrika Dalgası & Afro Kıvırcık

Bize Ulaşın

📍 Mimar Sinan, Mimar Sinan Cd. No:19, Aşkın Apt. Kat.5 Konak, İzmir
📨 info@kargartstudio.com

☎️ +90 555 899 03 30