Örgü Rasta İzmir

Afrika Örgüsü

Afrika örgüsü, Afrika kökenli insanların kullanması ve şekillendirmesi zor saç tiplerine buldukları çözüm yöntemi olarak ortaya çıkmış bir saç modelidir.

Böylelikle artan model skalası ve günümüzde modern tekniklerle hayatımızı kolaylaştıran yeni bir tarz haline dönüşmüştür.

Afrika Örgüsü Saçıma Zarar Verir Mi?

Afrika örgüsü saça herhangi bir zarar vermez hatta saça jöle, köpük tarzı şeyler sürmekten ve ısı ile şekillendirmeye olan ihtiyaçtan kurtardığından saçı rahatlattığını ve yarar sağladığını bile söyleyebiliriz. Saçınıza zarar vermediği gibi kullanacağınız süreçte kendi yağında beslenmesini sağlar.

Afrika Örgüsü Saçı Döker Mi?

Afrika örgüsü saçları ekstra dökmez. Doktorların söylediğine göre normal bir insanin kafa derisinde 100.000 saç kökü olduğunu ve her gün ortalama yüz tel saç döktüğümüzü unutmamalıyız. Saçlarınızda örgü varken de saçlar her gün ortalama yüz tel kaybetmeye devam eder. Ancak saçta örgü olduğu için bunlar dışarı çıkamaz ve bu süre boyunca örgülerin içinde birikir. Örgüler açılırken, siz saçlarınız zarar görmüş, çok dökülmüş hissine kapılabilirsiniz. Ancak bu gördüğünüz saçlar günlük dökülüp dışarı çıkamayan saçlar. Endişelenmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değil. Aynı zamanda açarken bilinçsiz bir şekilde açıp veya açtırıp saç köklerinizi koparabilirsiniz bu kişisel bir durum olmasına rağmen örgüden kaynaklandığını düşünebilirsiniz. Bu bağlamda tarafımızca destek almalı veya açarken yönlendirildiğiniz gibi açmalısınız.

Banyo Sırasında Örgülerim Bozulur Mu?

Su örgülerinize bir zarar vermez. İlk etaplarda yumuşaması için iyi bile gelebilir. Fakat günlük hayatınızda yıkadığınız gibi yıkayamazsınız. Su veya şampuan zarar vermese de sık yıkamak zarar verecektir. Ne gibi zarar derseniz, örgülerin kimi zaman daha fazla yumuşaması kimi zaman saçınızın hızlı uzaması gibi kişiden kişiye değişen etkenler. Netice olarak haftada 2 yıkamadan fazlasını pek önermiyoruz. Yıkama esnasında ise şampuanı direkt olarak temas ettirmemelisiniz. Herhangi bir şekilde su ile karıştırabilir, sprey olarak veya sünger ile köpürtüp nazikçe yıkayabilirsiniz. Durulama çok önemlidir. Ne kadar iyi durular, dipteki şampuan kalıntısını giderirseniz tortu oluşmasını o kadar engellersiniz. Hem kullanım esnasında hem de söküm esnasında rahat etmenizi sağlar.

Ek Saç Kullanmak Zorunlu Mu?

Ek saç kullanılması zorunludur. Orijinal bir örgüye sahip olmak ve 3 ay gibi bir süre zarfında kaliteli kullanmak istiyorsanız mecburuz. Kullanıldığı zaman bebek saçlarınız , kırıklarınız vb. tüm etkenleri yok edip görüntüde tek bir estetikte olmasını sağlar.

Boyalı Saçlara Uygulama Yapılabilir Mi?

Yapılır. İstediğiniz renkte seçebilirsiniz. Her renk sizinle uyumlu diyemem çünkü saç hacminiz veya istediğiniz renk ile saçınızın birleşiminde çıkacak sonuç önemlidir. Bunun için renk stilisti profesyonel ekibimiz sizlerle ilgilenerek fikir alışverişi yapmanızı sağlar.

Afrika Örgüsü En Az Ne Kadar Saça Yapılabilir?

Bu soru çok kapsamlı bir soru. Kimisinde 4 cm saçta tutar, kimisinde 10 cm saçta tutmaz. Saç yoğunluğunuzdan, saç tellerinizin düzlüğüne, kıvrımına, kesim şeklinden, sağlıklı olup olmayışına kadar geniş bir yelpaze. Biz en az 8-10 cm diyelim, fakat siz yaptırmak isterseniz bizzat bize saçlarınızı gönderip fikir alın.

Örgü Saçımda Ne Kadar Zaman Kalacak?

Kullanım ömrü ortalama 3 aydır. Kimi arkadaşlar daha az yıkayarak kullanım süresini uzatıyor, kimi çok sık yıkayarak kısaltıyor. 1 ay tutanı da gördüm. 7 ayı da.( 7.ayda sonuç pek iç açıcı olmadı. 3 ay makul bir süredir.) Bu süreçte saçınız dipten 3-4 cm uzayacak ve bu saç, görüntü olarak artık beni çıkar diyecektir. Saçınız yağlanmıyor az yıkıyor veya yavaş uzuyor da olabilir bu gibi durumlar size avantajdır. Daha uzun süre kullanmanızı sağlar. Çıkarmanız gereken zamanı hissedeceksinizdir.


Afrika Dalgası & Afro Kıvırcık

Bize Ulaşın

📍 Mimar Sinan, Mimar Sinan Cd. No:19, Aşkın Apt. Kat.5 Konak, İzmir
📨 info@kargartstudio.com

☎️ +90 555 899 03 30