Cornrows İzmir Kargart Studio

Cornrows

Günlük hayatta alternatif modeller olarak bilinen balık sırtı, ters örgü vb. örgü stillerinin profesyonel bileşenli haline genel olarak Cornrows diyoruz.

Bu modeller hakkında size genel bilgiler vereceğim.

Cornrows Her Saça Olur Mu?

Tabii ki bu modeller için saçlarınızın belli uzunlukta olması gerekiyor. Yapılacak modele ve adede göre istenilen uzunluk değişeceğinden ‘saçınız en az şu uzunlukta olmalı’ diyemiyoruz.

Örneğin 2 adet ile 10 adet arasındaki saç ayrımı farklı olduğundan istenilen uzunluk da farklıdır. İstediğiniz modelle birlikte saçlarınızın görselini atarak bilgi almak en faydalısıdır.

Cornrows Ne Kadar Süre Kalır?

Kimi saç küt kimi saç uzun, kimi saç yoğun kimi saç az olduğundan ne kadar süre kalacağı saçtan saça farklılık gösterir.

2 sıra örgü 1 hafta kalıyorken 10 sıra örgü bazen 1 ay kalabilir. Bu süre kişinin saç yapısına, kullanımına bakımına ve tercih ettiği cornrows adedine göre değişecektir.

Net bir şey söylenemez fakat tahmini süreçler bu şekildedir.

Cornrows Nasıl Yıkanır?

Yıkama şekli basittir. Bir kabın içinde su ve şampuanı karıştırıp bu suyu saçlarınıza boşaltıp masaj şeklinde ovalayıp durulamanız yeterli olacaktır.

Cornrows Bakımı

En güzel bakım az yıkamaktır. Eğer bebek saçlarınız ve kırıklarınız çok ise, yatarken saçlarınızın dağılmaması için bandana ,buff vb. şeyler takarak örgülerin üstünü örtmek avantajınıza olur.

İstediğiniz renk uzunluk kalınlık ve incelik seçim hakkına sahipsiniz. Kendi modelinizi oluşturabilir ve tarzınızı yaratabilirsiniz.


Cornrows

Bize Ulaşın

📍 Mimar Sinan, Mimar Sinan Cd. No:19, Aşkın Apt. Kat.5 Konak, İzmir
📨 info@kargartstudio.com

☎️ +90 555 899 03 30