S.S.S

Sıkça Sorulan Sorular

Afrika Dalgası & Afro Kıvırcık Nasıl Yapılır?

Minimum 8 cm saçı olan ( daha kısa da olabilir fakat görmek gerekir ) max uzunluk göğüs altı hizasında saçı olan kişilerin yaptırması daha uygundur. Daha kısa veya daha uzun saçlarda istenilen sonuç verimli olmayabilir. Fakat çok istiyorsanız ihtimaller belirtilir ve yapılabilir.

Afrika Dalgası & Afro Kıvırcık İşlemi Ne Kadar Sürer?

Yapım süresi 3-4 saat arası yoğunluk ve direncinize göre değişmektedir.

Afrika Dalgası & Afro Kıvırcık Ne Kadar Süre Kullanılır?

Yıkama sıklığınıza ve saçlarınızın uzama hızına göre yaklaşık 2 ay diyebiliriz.

Afrika Dalgası & Afro Kıvırcık Özel Bakım Gerektirir Mi?

Yıkama konusunu dikkate alıp, önereceğimiz şampuan ile yıkadıktan sonra duru şekilde krem ile dalgaların formunu korumanız yeterlidir.

Afrika Dalgası & Afro Kıvırcık Çıkarılabilir Mi?

Sentetik ek saçların çıkarılmasının ardından örgülerinizin bağlandığı noktasal yerden açarak birbiri ardınca devam edebilirsiniz. Dizilim sizi yönlendirecektir. Açmak basittir. Tek başınıza açmak zor olabilir yardım almanızı öneriyorum.

Rastalarımı Nasıl Yıkayabilirim?

Rasta yıkamak basittir fakat direkt olarak şampuanı temas ettirmemelisiniz!

Fısfısın içine bir miktar kremsiz şampuan döküp su ile karıştırın. Saç köklerine sıktığınız bu karışımla beraber diplerinizi ovarak yıkayın ve güzelce durulayın.

Seçebileceğiniz diğer yöntem ise süngerdir. Süngerin üzerine bir miktar kremsiz şampuan sıkıp köpürttükten sonra tampon yaparak rastalarınızı yıkayabilirsiniz.

(Şampuan yerine doğal sabun da tercih edebilirsiniz.)

Geçici Rasta Nasıl Yapılır?

Geliştirdiğimiz ve kullanmakta olduğumuz estetik örgü yöntemi ile dipten saçlarınıza ek rastayı bağlayıp rasta üzerine saçlarınızın dolayarak örümü ile oluşur. Bu düğüm ve dolama yöntemleri rasta üzerinde kalır. Kişinin saç uzunluğu bu bağlamda önemlidir.

Geçici Rasta Nasıl ve Ne Kadar Kullanılır?

Takılacak rastalar ömür boyu kullanılabilir. Periyodik bakımları yapılır ve çıkarıp tekrar tekrar taktırabilirsiniz.

Normal günlük hayatınızda kalıcı rastanız var gibi kullanabilirsiniz. İstediğiniz modeli yapabilir yıkayabilir ve rahatça tarzınızı oluşturabilirsiniz.

Oluşum ve görüntü olarak kesinlikle sizi tatmin edecektir.

Cornrows Nedir?

Günlük hayatta alternatif modeller olarak bilinen balık sırtı, ters örgü vb. örgü stillerinin profesyonel bileşenli haline genel olarak Cornrows diyoruz.

Cornrows Her Saça Olur Mu?

Tabii ki bu modeller için saçlarınızın belli uzunlukta olması gerekiyor. Yapılacak modele ve adede göre istenilen uzunluk değişeceğinden ‘saçınız en az şu uzunlukta olmalı’ diyemiyoruz.

Örneğin 2 adet ile 10 adet arasındaki saç ayrımı farklı olduğundan istenilen uzunluk da farklıdır. İstediğiniz modelle birlikte saçlarınızın görselini atarak bilgi almak en faydalısıdır.

Cornrows Ne Kadar Süre Kalır?

Kimi saç küt kimi saç uzun, kimi saç yoğun kimi saç az olduğundan ne kadar süre kalacağı saçtan saça farklılık gösterir.

2 sıra örgü 1 hafta kalıyorken 10 sıra örgü bazen 1 ay kalabilir. Bu süre kişinin saç yapısına, kullanımına bakımına ve tercih ettiği cornrows adedine göre değişecektir.

Net bir şey söylenemez fakat tahmini süreçler bu şekildedir.

Cornrows Nasıl Yıkanır?

Yıkama şekli basittir. Bir kabın içinde su ve şampuanı karıştırıp bu suyu saçlarınıza boşaltıp masaj şeklinde ovalayıp durulamanız yeterli olacaktır.

Cornrows Bakımı Nasıl Yapılır?

En güzel bakım az yıkamaktır. Eğer bebek saçlarınız ve kırıklarınız çok ise, yatarken saçlarınızın dağılmaması için bandana ,buff vb. şeyler takarak örgülerin üstünü örtmek avantajınıza olur.

Afrika Örgüsü Nedir?

Afrika örgüsü, Afrika kökenli insanların kullanması ve şekillendirmesi zor saç tiplerine buldukları çözüm yöntemi olarak ortaya çıkmış bir saç modelidir.

Afrika Örgüsü Saça Zarar Verir Mi?

Afrika örgüsü saça herhangi bir zarar vermez hatta saça jöle, köpük tarzı şeyler sürmekten ve ısı ile şekillendirmeye olan ihtiyaçtan kurtardığından saçı rahatlattığını ve yarar sağladığını bile söyleyebiliriz. Saçınıza zarar vermediği gibi kullanacağınız süreçte kendi yağında beslenmesini sağlar.

Afrika Örgüsü Saçı Döker Mi?

Afrika örgüsü saçları ekstra dökmez. Doktorların söylediğine göre normal bir insanin kafa derisinde 100.000 saç kökü olduğunu ve her gün ortalama yüz tel saç döktüğümüzü unutmamalıyız. Saçlarınızda örgü varken de saçlar her gün ortalama yüz tel kaybetmeye devam eder. Ancak saçta örgü olduğu için bunlar dışarı çıkamaz ve bu süre boyunca örgülerin içinde birikir. Örgüler açılırken, siz saçlarınız zarar görmüş, çok dökülmüş hissine kapılabilirsiniz. Ancak bu gördüğünüz saçlar günlük dökülüp dışarı çıkamayan saçlar. Endişelenmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değil. Aynı zamanda açarken bilinçsiz bir şekilde açıp veya açtırıp saç köklerinizi koparabilirsiniz bu kişisel bir durum olmasına rağmen örgüden kaynaklandığını düşünebilirsiniz. Bu bağlamda tarafımızca destek almalı veya açarken yönlendirildiğiniz gibi açmalısınız.

Afrika Örgüsü Banyo Sırasında Bozulur Mu?

Su örgülerinize bir zarar vermez. İlk etaplarda yumuşaması için iyi bile gelebilir. Fakat günlük hayatınızda yıkadığınız gibi yıkayamazsınız. Su veya şampuan zarar vermese de sık yıkamak zarar verecektir. Ne gibi zarar derseniz, örgülerin kimi zaman daha fazla yumuşaması kimi zaman saçınızın hızlı uzaması gibi kişiden kişiye değişen etkenler. Netice olarak haftada 2 yıkamadan fazlasını pek önermiyoruz. Yıkama esnasında ise şampuanı direkt olarak temas ettirmemelisiniz. Herhangi bir şekilde su ile karıştırabilir, sprey olarak veya sünger ile köpürtüp nazikçe yıkayabilirsiniz. Durulama çok önemlidir. Ne kadar iyi durular, dipteki şampuan kalıntısını giderirseniz tortu oluşmasını o kadar engellersiniz. Hem kullanım esnasında hem de söküm esnasında rahat etmenizi sağlar.

Afrika Örgüsünde Ek Saç Kullanmak Zorunlu Mu?

Ek saç kullanılması zorunludur. Orijinal bir örgüye sahip olmak ve 3 ay gibi bir süre zarfında kaliteli kullanmak istiyorsanız mecburuz. Kullanıldığı zaman bebek saçlarınız , kırıklarınız vb. tüm etkenleri yok edip görüntüde tek bir estetikte olmasını sağlar.

Boyalı Saçlara Afrika Örgüsü Yapılabilir Mi?

Yapılır. İstediğiniz renkte seçebilirsiniz. Her renk sizinle uyumlu diyemem çünkü saç hacminiz veya istediğiniz renk ile saçınızın birleşiminde çıkacak sonuç önemlidir. Bunun için renk stilisti profesyonel ekibimiz sizlerle ilgilenerek fikir alışverişi yapmanızı sağlar.

Afrika Örgüsü Kullanım Süresi Ne Kadar?

Kullanım ömrü ortalama 3 aydır. Kimi arkadaşlar daha az yıkayarak kullanım süresini uzatıyor, kimi çok sık yıkayarak kısaltıyor. 1 ay tutanı da gördüm. 7 ayı da.( 7.ayda sonuç pek iç açıcı olmadı. 3 ay makul bir süredir.) Bu süreçte saçınız dipten 3-4 cm uzayacak ve bu saç, görüntü olarak artık beni çıkar diyecektir. Saçınız yağlanmıyor az yıkıyor veya yavaş uzuyor da olabilir bu gibi durumlar size avantajdır. Daha uzun süre kullanmanızı sağlar. Çıkarmanız gereken zamanı hissedeceksinizdir.